Біз туралы

«Алматы көпсалалы колледжі» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны 1941 жылы 31 желтоқсанда құрылған. Қазіргі заманауи талаптарға сай, жан-жақты сұранысқа ие мамандық иелерін даярлайтын кәсіптік-техникалық білім беру ордасы. Инновациялық технологияны меңгеруге және сол үрдіспен оқытуға барлық мүмкіншіліктер қарастырылған қарқынды дамып келе жатқан және уақыт талабына бейімделген білім беру мекемесі.

Колледждің ашылуы соғыс жылдарына тура келді. 1941 жылдың күзінде Алматы қаласына өндірістік оқыту шеберлерімен бірге 40-қа жуық жасөспірімдер тобы келді. Олар Харьковтан эвакуацияланған қолөнер мектебінің оқушылары болды, олар тез арада жатақханаға айналдырылған контейнер базасының қызыл бұрышына орналастырылды, ал оқу кабинеті қоймаға айналды, онда балалар паровоздар мен вагондарды жөндеп, жөндеушілер мен слесарлар кәсібін игерді. Осылайша фабрика-зауыт мектебі (ФЗМ) пайда болды - 61.

Соғыстан кейін қираған шаруашылықты қалпына келтіру қажет болды. Бейбіт құрылыста жұмысшы қолдар қажет болды, сондықтан 1961 жылы фабрика-зауыт мектебі (ФЗМ) құрылыс профилі училищесі - Жандосов көшесі, 63 мекен-жайындағы оқу корпусы базасындағы №93 қалалық кәсіптік-техникалық училище (КТУ) болып қайта құрылды.

• 1984 жылғы 13 тамыздағы №220 бұйрық негізінде №93 қалалық кәсіптік-техникалық училищесі №15 орта кәсіптік-техникалық училищесі болып өзгертілді.
  • Алматы қаласы кәсіптік-техникалық Білім басқармасының 1997 жылғы 29 қаңтардағы №12 бұйрығы негізінде №15 кәсіптік-техникалық училищесі №15 кәсіптік-техникалық лицей (ПТЛ-15) болып өзгертілді.
  • Алматы қаласы әкімінің 2002 жылғы 23 сәуірдегі №2/267 Қаулысы негізінде ПТЛ-15 №15 кәсіптік лицей (ПЛ-15) болып өзгертілді.
  • Алматы қаласы әкімінің 2005 жылғы 31 қаңтардағы №1/30 Қаулысы негізінде №15 кәсіптік лицей №4 кәсіптік лицей болып өзгертілді.
  • Алматы қаласы әкімінің 2013 жылғы 14 ақпандағы №1/102 Қаулысы негізінде №4 кәсіптік лицей «Алматы көпсалалы колледжі» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны («АМК» КМҚК) болып өзгертілді.

Алматы қаласының әкімдігі «Алматы көпсалалы колледжі» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының меншік иесі болып табылады.

БІЗДІҢ МАМАНДЫҚТАР

Біз туралы не айтады

Оқу барысында мен барлық теориялық материалдарды игердім. Ұтымды пайымдауды, қолдануды, білімді практикада үйренді. Тәжірибе кезеңінде ол практикалық дағдыларды игерді және өндірісте тәжірибе жинады. Колледжде спорттық іс — шаралар өткізіледі-бұл спорттық ойындар, колледж, қала және облыс деңгейіндегі курстар арасындағы жарыстар. Бүгінгі таңда біздің мамандық түлегі үшін жұмысқа орналасу болашағы зор.

Халстова Цицо Александровна Сисадмин

Осы колледжде оқығаннан кейін ғана лайықты және жоғары жалақы алатын жұмысқа орналасуға болады. Үш жылдық оқудан кейін біз мамандық бойынша еш қиындықсыз жұмысқа тұра аламыз. Болашақта бізде әрқашан тұрақты жұмыс болады. Жақсы шеберлер мен мұғалімдер бәрін түсінікті түрде түсіндіреді. Студенттерге сыпайы және түсіністікпен қарайды. Бұл жаңа нәрсеге қол жеткізуге және бұрын білмеген нәрсені үйренуге көмектеседі.

Елизаров Никита Главный редактор

Студенттік уақыт-бұл кішкентай өмір, және АКК әрқашан оның бөлшегі болады. Біріншіден, АКК, әрине, көптеген жақсы, жақсы естеліктер. Оқытқан дана мұғалімдер туралы естеліктер көп нәрсе, дәрістер мен семинарлар туралы естеліктер және, сайып келгенде, бес жылдық оқиғаларға толы, кездесулерге толы студенттік өмір туралы естеліктер. Сондықтан, АМК түлегі-бұл әрдайым табысты адам, ол тек білім ғана емес, өзіне деген сенімділікті де алады, бәсекелесуге және жеңіске жетуге үйренеді!

Исаева Наргиза Мирзахметовна Главный редактор

Біздің колледждегі оқу уақыты қиын және кейде қиын болғанына қарамастан қызықты және көңілді жылдар. 2017 ЖЫЛ мен үшін өте қарқынды, қызықты және жемісті жыл болды. Мен аймақтық, ұлттық чемпионаттарға қатыстым: Студенттік жылдар-бұл ашылу, жетістіктер, өзін-өзі жүзеге асыру уақыты, ол мәңгі есте қалады, бірақ, өкінішке орай, олар өте тез ұшады. Сондықтан көп нәрсе қайда және кіммен байланысты. Көптеген жылдар өткеннен кейін, бұл менің өмірімнің ең жақсы жылдары болғанын түсінемін.

Кузьменко Вадим Главный редактор

Мен "Алматы көпсалалы колледжі" оқу мекемесін қызыл дипломмен бітірдім. Колледжде оқып жүргенде мен өзіме "оқуда жоғары нәтижелерге қол жеткізу" мақсатын қойдым. Өндірістік оқыту сабақтарында алған білімімнің арқасында мен "WorldSkills 2017" кәсіби шеберлік байқауында және менің кәсіби қызметімде жоғары нәтижелерге қол жеткізуге көмектескен дағдыларды алдым. Маған өмірге жолдама бергені үшін барлық инженерлік-педагогикалық ұжымға зор алғысымды білдіремін!

Чеканов Матвей Главный редактор

83 преподователей